בודק תוכנה

החיפוש אחר המסלול המקצועי "הנכון" אינו פשוט עבור רבים מאתנו. לא מעט אנשים מחפשים את עצמם במשך שנים ארוכות ואף מחליפים משרות בשל שינויים ברצונות האישיים שלהם או בביקוש הקיים בשוק.

כך או אחרת, יש תחומים בהם הביקוש אחר עובדים גבוה ביחס לתחומים אחרים. אחד מהתחומים הללו הוא ההייטק.

אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום ההייטק באופן פשוט יחסית, תוכלו ללמוד כיצד להיות בודק תוכנה – או במילים אחרות – ללמוד כיצד להיות איש QA.

מכיוון שעולמנו גדוש בתוכנות, ישנו ביקוש גבוה מאוד לבודק תוכנה מתחיל, כך שהסיכויים למציאת עבודה גבוהים והמשכורת נאה.

ניתן להתקבל לעבודה כבודק תוכנה לאחר לימודי תואר הנדסת תוכנה או מדעי מחשב, אך אפשר גם לקצר את התהליך וללמוד במסגרת קורס QA שנמשך מספר חודשים.

 כאנשי QA יהיה עליכם לקבל את העבודה שביצעו המתכנתים ולערוך בדיקות איכות. המטרה של הבדיקות הללו היא לוודא שהתוכנה תקינה ושאין בה באגים או ליקויים אחרים. 

מה זה בודק תוכנה ומה תפקידם של אנשי QA

התפקיד של אנשי ה-QA דורש עבודה יסודית ביותר, כאשר כל שלב ושלב בתוכנה חייב להיבדק בצורה קפדנית. 

אם נמצאו תקלות, צריכים אנשי ה- QA ליידע גורם בכיר או את צוות הפיתוח בנוגע לקיומה של התקלה. פעמים רבות על אנשי ה-QA גם לוודא שהתקלה טופלה. במידה שלא נמצאו תקלות, יכולה החברה להתחיל לעבוד עם התוכנה או לשווק אותה לקהל. 

כדי להיות אנשי QA מקצועיים צריכים בודקי התוכנה להשאר מעודכנים בנוגע לתהליכי הפיתוח והעדכונים ולאחר מכן לקבוע את הבדיקות המקיפות שיש לבצע. עבודה זו כוללת בין היתר: הגדרת המטרות של הבדיקות והיעדים, אפיון סיכונים, קביעת טכניקת הבדיקה, כתיבת התקלות שהתגלו והבדיקות שבוצעו, ביצוע של בדיקות חוזרות, עריכת מעקבים אחר תיקוני באגים, הפצת דוחות לגורמים שונים וביצוע פעולות נוספות.

מכיוון שתהליכי הפיתוח הופכים להיות מהירים יותר עם חלוף הזמן, ומשום שחברות רבות מבצעות בדיקות אוטומציה כדי לייעל ולקצר את זמן העבודה, רצוי מאוד עבור אנשים שמעוניינים לרכוש את הידע במסגרת קורס לבחור בקורס QA שכולל לימודי אוטומציה.

בודק תוכנה

 

איפה כדאי ללמוד בדיקות תוכנה

"qamasters" – ללמוד בקורס איכותי ומדויק שמכין אתכם לקראת היציאה אל שוק העבודה

 

אם אתם מעוניינים לרכוש את הידע הדרוש בזמן קצר יחסית, להירשם לקורס בודק תוכנה באתר QAMASTERS שכולל לימודי אוטומציה וללמוד בצורה ממוקדת שתכין אתכם לקראת היציאה אל שוק העבודה, אתם מוזמנים לפנות אלינו – אל "qamasters" ונשמח לסייע לכם לרכוש את כל הידע הדרוש וליהנות מלימודים ברמה גבוהה. 

הניסיון הרב שצברנו בתחום הבדיקות הידניות והאוטומציה מאפשרים לנו להעניק לכם את כל הידע בצורה הממוקדת ביותר שניתן.

במידה שאתם מעוניינים לקבל מידע נוסף, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות הטלפון או למלא את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.

איך להשתלב בשוק ההייטק? - המדריך למתחילים

מחיר קורס QA – ממה הוא מושפע?

ישנם סטודנטים שלפני הרשמתם לקורס QA, מבצעים השוואה בין מכללות שונות. השוואה שכזו מבורכת! הבעיה מתחילה כשמשתמשים בנתונים ובמידע בצורה לא נכונה. איך זה קורה? הדוגמא הקלאסית

קראו עוד
כיצד מתבצעות בדיקות התוכנה?

כיצד מתבצעות בדיקות התוכנה?

רגע לפני שתוכנה חדשה מושקת והופכת ל"דבר הבא", היא עוברת סט של בדיקות. המטרה: לאתר באגים וכשלים שעלולים לפגוע בחוויית השימוש ובשביעות הרצון של המשתמשים. ישנן 2

קראו עוד