מכללת ההייטק היחידה ללימודי בדיקות תוכנה (QA) עם ציון 5 כוכבים בגוגל:

איך להשתחל לתחום ההייטק כמקצוען בבדיקות תוכנה (איש QA) תוך 4-8 חודשים בלי תואר ובלי ניסיון! 

מסלול לימודי הייטק ייחודי עם ליווי אישי (שיטת ה"פוקוס") המשלב התמחות ב'אוטומציה' ומועבר על ידי מרצה מומחה בעל ניסיון של 20 שנה – נותן יתרון תחרותי בשוק להתקבל לעבודה לפני כולם

מכל האפשרויות השונות, למה כדאי ללמוד דווקא בדיקת תוכנה (QA) כדי להשתלב בעולם ההייטק?

כמו שכל רכב חדש שיוצא לשוק עושים לו "נסיעת מבחן", כמו שכל תרופה חדשה בפיתוח עוברת מגוון של אישורים ובדיקות, ככה בדיוק אותו הדבר בעולם התוכנה.

עולם ההייטק, שעובד על פיתוח של מוצרים טכנולוגיים ובעיקר תוכנות, חייב שהתוכנות האלה יעבדו בצורה הכי חלקה שיש כדי לשמר את קהל הלקוחות ולמנוע נטישה שלהם. ולכן, מקצוע ה"בודק תוכנה" הוא פונקצית חובה בכל חברת הייטק או סטארט אפ שמכבד את עצמו.

ולמה דווקא QA מכל שאר המקצועות בהייטק?

תחום יחסית פשוט להבנה (בניגוד לתכנות למשל)

הכשרה יחסית קצרה של 4-8 חודשים

אפשרות ללמוד במקביל לעבודה ולהצליח

לא צריך לדעת מתמטיקה ברמה גבוהה

לא חובה לדעת אנגלית ברמה גבוהה

דרישה גבוהה לעובדים בשוק

דרך נוחה להיכנס להייטק + פוטנציאל לקידום

האם יש באמת ביקוש גבוה לאנשי QA בהייטק?

בהחלט (!). בכל רגע נתון יש בשוק מאות עד אלפי משרות לאיוש בכל רמות הניסיון ממתחילים ועד מומחים, כמו שניתן לראות בכל אתרי הדרושים הגדולים:

כמה ניתן להרוויח ומהם תנאי השכר לאנשי QA?

כאיש QA מתחיל השכר נע בין 8000-11,000 שקלים, משם ניתן להגיע ולהתקדם עד לשכר של כ-30,000 שקלים, כמו שניתן לראות בטבלה הבאה לאחר סקר שנעשה באתר techjob:

כמובן שיש שיקולים שונים כמו ותק, סוג החברה, אופי הפעילות ולבסוף יש נושא האוטומציה. לאיש QA שיש לו גם התמחות באוטומציה (כמו שאנחנו מלמדים אצלנו במכללה) יש פוטנציאל שכר גבוה יותר כמו גם עדיפות בראיונות עבודה.

"איך אני יכול לדעת אם אני מתאים למקצוע"?

בניגוד לשאר המכללות שמקבלות את כולם בלי שום מבדק אמיתי (במטרה נטו להרוויח כסף), במכללה שלנו לא כל אחד מתקבל.

כל תלמיד שרוצה להתקבל ללימודים במכללת QA Masters צריך לעבור מבחן קבלה באורך של כ-60 דקות. המבחן כולל בדיקה בסיסית ברמת האנגלית ומתמטיקה, כמו גם יכולת להבין מוצר פשוט ולמצוא בו בעיות ("באגים").

חשוב לומר מראש, שלרוב רק 68% מתקבלים אצלנו להכשרה, אבל זו הסיבה בין השאר שמי עובר את הלימודים מצליח להשתלב בשוק יותר מכל מכללה אחרת בארץ.

מהי שיטת ה"פוקוס" וכיצד היא נותנת לתלמידים יתרון תחרותי אדיר בשוק?

לצערנו הרב, היום רוב הקורסים ורוב המכללות בארץ מלמדים חומר שלא באמת צריך לדעת כדי להתקבל לעבודה. 

היום חברות ההייטק שמגייסות אנשי QA מחפשות יכולות מאוד ספציפיות ותכונות מאוד ספציפיות. אותן חברות צריכות אנשים שיודעים לספק תוצאות, הרבה פחות מעניין אותן אם אנחנו מכירים תאוריות מיותרות שלא משתמשים בהם ביום יום בעבודה השוטפת. 

למשל, מבלי להיכנס לפרטים טכניים יותר מדי, ברוב המכללות עושים הכנה למבחן הבינלאומי ISTQB רק שוכחים לספר שפחות מ-1% מהחברות עובדות לפי הקריטריון הזה (!). דוגמא נוספת, מלמדים עשרות שעות של תאוריה HTML עם מעט מאוד פרקטיקה ככה שבפועל התלמידים לא יודעים ליישם כלום.

בנוסף, חלק מהמכללות מלמדות כלי עומסים. רק שוכחים לספר לכם שבשביל להריץ עומסים צריך הרבה יותר ממה שמלמדים בקורס, ושוב מלמדים חומרים שהסיכוי שתשתמשו בהם בתעשייה בתחילת דרככם הוא קרוב ל-0.

ואם זה לא מספיק, מלמדים הכרות עם אוטומציה, אבל זה לא לפה ולא לשם, זה רק שיווקי כדי שתחשבו שמלמדים אתכם אוטומציה אבל זה לא נותן שום דבר פרקטי (!) ובטח שלא יאפשר לכם לעבור ראיון בתחום או לעבוד בתחום.

שיטת ה"פוקוס" אומרת שאנחנו לומדים אך ורק מה שצריך כדי להתמקצע בתחום בצורה פרקטית (כמו שעובדים ת'כלס בתעשייה) וכדי לקבל יתרון תחרותי בשוק על פני כל שהשאר, עם מקסימום סיכויים להתקבל לעבודה טובה. בנוסף לפוקוס בחומר הנלמד, יש כמות מאסיבית של תרגול כדי לוודא שיש לנו שליטה אמיתית בחומר הנלמד שיידרש מאיתנו יום אחד בעבודה.

למה ללמוד בדיקת תוכנה אצלנו במכללת QA Masters ולא בשום מקום אחר?

למה דווקא ללמוד אצלנו? 

קודם כל, המכללה שלנו מתמחה אך ורק בלימודי עולם ה-QA, אין לנו 17 קורסים שונים בעולם ההייטק שכל אחד מהם הוא בסיסי, אנחנו מתמחים בדבר אחד בלבד ואנחנו עושים אותו הכי טוב שיש.

כמו שרופא שרוצה לדעת לנתח ילך ללמוד מכירורג ולא מרופא עור (שזה התמחות אחרת), כאן בדיוק אותו הדבר – ללמוד QA צריך ללמוד ממומחה QA ולא ממי שיודע תכנון או סייבר או ניתוח מידע (דאטא). המרצה, גל מטלון, הוא מומחה QA כבר יותר מ-20 שנה ככה שלומדים מהטוב ביותר ולא ממרצה צעיר שרק אתמול סיים קורס הדרכה.

עד היום למדו אצלנו במכללה מעל 1000 בוגרים.

קורס QA - קורס בדיקות תוכנה

בנוסף, הנה 11 סיבות למה לעבור אצלנו הכשרה במכללת "QA מאסטרס" כדי להשתלב במהירות בתעשיית ההייטק:

מבחן התאמה אישי

כל מי שמבקש להתקבל לקורס עובר מבחן התאמה ייחודי לתחום ה-QA (ולא מבחן כללי כמו בשאר המכללות שמתאים לכל תחום) שבודק יכולת אנגלית, מתמטיקה וידע בסיסי במחשבים, ויכולת להבין מוצר פשוט ולמצוא בו טעויות.

תרגול תרגול תרגול

השתתפות בשיעורים הפרונטליים בת"א אחת לשבוע + תרגולים פרקטיים רבים שנותנים ניסיון פרקטי.

קורס דיגיטלי מתנה (!)

מאפשר לתלמידים לחזור שוב ושוב על החומר (אפילו שנה לאחר סיום ההכשרה) ולהתכונן לבחינות ולעבודה מעשית. חשוב להדגיש, זהו בונוס מיוחד שאין כמוהו באף מכללה אחרת בארץ.

הכנת פרויקטים

מספר פרויקטים מעמיקים (בדיקה של אתרים אמיתיים של חברות) המהווים ניסיון מעשי בתחום כולל פידבק אישי של מנהל QA על הפרויקטים.

ליווי צמוד (היהלום שבכתר)

קבלת ליווי צמוד ומענה לכל שאלה בקבוצת וואטסאפ סגורה עם גל המרצה הראשי וצוות ההדרכה, ובפגישות הפרונטליות.

בודקים את השטח

לאורך כל הקורס יש שיעורים על חיפוש עבודה. הדרכה לבנייה נכונה של פרופיל בלינקדאין, לכתיבת קורות חיים, למעבר ראיון עבודה, לבניית הביטחון העצמי ולהצלחה במבחני הכניסה לחברות. בכללי, יש מעבר אישי של גל עם כל תלמיד על קורות החיים על מנת לתת יתרון מול תלמידים במקומות אחרים. שוב, מדובר בהכנה קפדנית לעולם העבודה בצורה ייחודית ככה שאף מכללה אחרת לא עושה.

גישה ל"מאגר ההצלחה"

דוגמאות אמיתיות של מבחנים מתוך ראיונות עבודה שגל מכיר לאחר שתחקר מאות תלמידים שעברו את המבחנים.

בונוס יחודי: קבלת טיפים סודיים הידועים רק למי שהיה מנהל QA וראשי צוותים ב-QA בפועל בחברות מובילות בתעשייה וכן בסטארטאפים מצליחים וראיין מאות מועמדים אשר ניסו להתקבל לתפקידי QA / אוטומציה.

ליווי גם אחרי סיום הקורס והכניסה לתפקיד (!)

לתלמידים במכללה יש קשר ישיר עם גל על מנת לקבל ייעוץ מקצועי: בעיות פרקטיות בתפקיד, קידום מקצועי, ומענה לבעיות קריטיות שיגרום לו להיות מוערך יותר בעבודה על ידי המנהלים ולהגיע לשכר גבוה יותר מאשר אחרים. גם כאן, ליווי לאחר סיום הקורס הוא מאפיין ייחודי שאין באף מכללה אחרת בישראל.

קורס מעודכן וממוקד לצרכי התעשייה ב2023

עם תכנים מדויקים, מקצועיים ורלוונטיים אשר מתעדכנים בהתאם לשינויים בתחום. לדוגמה: בטח שמעתם ChatGPT. אצלנו הוא כבר נמצא בתוך חלק מתכני הקורס ובשל כך התלמידים מקבלים יתרון משמעותי על תלמידים במקומות אחרים בידע ובפרקטיקה. החומר העדכני שמלמדים אצלנו הוא תוכן שלא מלמדים בשום מכללה אחרת בארץ.

מרצה מהמנוסים בארץ

עם נסיון של 20 שנה ואין ספור תלמידים מרוצים שהתקבלו לעבודה ומובילים בתעשייה. בלי משחקים, בלי "חתול בשק". ובנימה אישית, אל תהיו מהמרים (!). אתם משקיעים אלפי שקלים, לכן כדאי לדעת מי הולך להיות המדריך שלכם. אתם לא רוצים להגיע לכיתה ולגלות שהמדריך שלכם  פעם ראשונה בחייו מול כיתה. ולצערינו, הדברים האלה קורים כל הזמן.

התמחות ייחודית

אצלנו לומדים לא רק בדיקות תוכנה (QA), אלא יש אפשרות להוסיף התמחות ספציפית מקצועית ופרקטית באוטומציה, דבר שאינו קיים ברוב המכללות האחרות, שנותן בעצם יתרון תחרותי אדיר במרוץ להשתלבות בהייטק. 

 

ומה מספרים הבוגרים שלנו שעברו את ההכשרה?

ראשית, אנחנו המכללה היחידה בארץ שמלמדת QA שיש לה ציון 5 כוכבים בגוגל:

זה לא קורה סתם, התלמידים שלנו מסיימים את ההכשרה עם ביטחון מוחלט שהם יודעים את המקצוע ויש להם את כל הסיכויים להתקבל לעבודה במהירות.

וכן, בגלל העזרה בקבלה לעבודה וכל ההכנה, התלמידים שלנו מתקבלים לעבודה בתחום יותר מכל מכללה אחרת.

הנה חלק ממה שהבוגרים שלנו מספרים: 

איך עובד מסלול ההכשרה ומה בדיוק מקבלים?

16 שיעורים פרונטליים בנושא QA ידני

14 שיעורים פרונטליים בנושא אוטומציה

קורס דיגיטלי מלא לחזרה על החומר

שעות תרגול רבות

אימון פרקטי בפרויקטים אמיתיים (אתרים ואפליקציות)

קבוצות תמיכה בווצאפ לכל שאלה

ליווי איך מחפשים עבודה בלינקדאין

שיעורים על הכנה לראיונות בתוך עבודה

דוגמאות אמיתיות מתוך ראיונות עבודה

מבחנים אמיתיים מתוך התעשייה

דגשים איך לגרום למראיין לקחת אותנו ולא אחרים

עבודה אישית עם גל על כתיבת קורות חיים

בונוס: גישה לקשרים של גל עם מאות מנהלי QA בתעשייה.

לקבלת עוד פרטים מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם!

קורס QA
דילוג לתוכן